Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі

, Київ 15:36

Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять…

26 квітня 2017, 12:21

26 квітня 2017 року - 31-а річниця з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції – найстрашнішої ядерної катастрофи в історії людства, наслідки якої відчутні й сьогодні.

Понад 30 років відділяє нас від трагедії, а той чорний день продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.

Катастрофа на Чорнобильській АЕС сколихнула весь світ і своєю величезною руйнівною силою, і мужністю тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками.

26 квітня є днем пам’яті як про найбільшу техногенну катастрофу, так і днем вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди вписано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.

26 квітня – День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.

У зв’язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС співробітники Генерального консульства України  в Санкт-Петербурзі поклали квіти до пам’ятника «Жертвам радіаційних аварій і катастроф» та хвилиною мовчання вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.