Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі

, Київ 15:36

Дипломати вшанували пам'ять Великого Кобзаря

22 травня 2017, 17:47

Співробітники Генерального консульства у Санкт-Петербурзі разом з українською громадою відвідали місце першого поховання Тараса Шевченка і поклали квіти до пам’ятного каменю на Смоленському цвинтарі міста.

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні.

Перебуваючи далеко від батьківщини, у Санкт-Петербурзі, Тарас Шевченко все частіше хворів, усе більше відчував свою самотність. 9 березня 1861 року, в день його народження, до нього завітали друзі. У розмовi з художником Григорiєм Честахiвським поет висловив бажання, щоб у разі смерті, яку він передчував, поховали його в Каневi. Вранці 10 березня 1861 року Тараса Григоровича не стало.

Поховали Шевченка 13 березня, у Петербурзі, на Смоленському кладовищі на кошти друзів. Лише у квітні 1861 року, після того, як 58 днів прах Т. Г. Шевченка знаходився в Петербурзі, царський уряд дозволив перевезти його в Україну. 8 травня 1861 року домовина була викопана, перенесена до Московського вокзалу і залізницею перевезена до Москви, а потім – до Києва. Супроводжували її український історик О. Лазаревський i послідовний виконавець останньої волі Шевченка Г.Честахiвський.

20 травня 1861 року на пароплаві «Кременчук» з Києва до Канева прах Шевченка везли по Дніпру. Дві доби домовина знаходилась в Успенському соборі, а 22 травня вiд собору похоронна процесія прямувала на Чернечу гору, де і був похований Великий Кобзар.