Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі

, Київ 13:42

Трагедія Сандармоху. Пам’ятаємо…

07 серпня 2017, 13:53

Генеральний консул України разом із Генеральними консулами Литовської Республіки, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки, Норвегії, Естонії та Нідерландів, а також представниками української громади в Республіці Карелія в день пам’яті жертв сталінських репресій 5 серпня 2017 року відвідали урочище Сандармох.

Саме на цьому місці у 30-х роках ХХ сторіччя було розстріляно понад 95000 чоловік 58-ми національностей, серед яких видатні діячі науки, культури, мистецтва, представники релігійних громадських кіл.

Кривавий Сандармох називають «українською Голгофою», місцем «розстріляного відродження України». Тут вщент було розтрощено самобутність української нації, страчено її кращих синів і дочок, геніїв свого народу. У кривавому списку загиблих - письменники Валеріан Підмогильний, Микола Зеров, Микола Куліш, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський.

«Сандармох – болісний нерв нашої пам’яті, - це злочин, який ніколи не матиме ні прощення, ні забуття. Ми не маємо права забути жахливі події, які відбулися тут. Вшанування пам’яті – справа честі. Берегти пам'ять про страчених – наш обов’язок перед мертвими, живими і ненародженими. Сандармох – це попередження про наслідки», - зазначила Генеральний консул України.

До Пам’ятного хреста страченим українцям були покладені квіти та поминальні свічки. Хвилиною мовчання пам'ять українців вшанували керівники дипломатичних представництв, акредитованих в Санкт-Петербурзі.

Пам’ятаймо синів і дочок України!

Вічна їм пам'ять і вічна слава!